1. Jste tady:
  2. všechny místa celosvětově
  3. Gigajob Česká republika
  4. takto napíšete úspěšný životopis
 
 

takto napíšete úspěšný životopis

Přečtěte si tipy pro úspěšný uchazečský profil

Nejste si ještě jistí, jak nejlépe napsat životopis? Tady najdete pár tipů, jak mít více úspěchů při Vašem hledání místa. Pár jednoduchých kroků a sestavte si profesionální životopis, který budí pozornost zaměstnavatelů.

V online pracovní burze potřebujete jiný životopis, než pro normální vyhledávání místa. Měla by to být kombinace z životopisu a motivačního dopisu. Hlavní cíl je, že zaměstnavatel lechce najde Váš inzerát. Jakmile jeden zaměstnavatel nalezne Váš inzerát a kontaktuje Vás, pošlete Vaše kompletní podklady pro žádost o místa. Čtěte dál a dejte Vašemu inzerátu profesionální ráz:

spacer titul
Nejdůležitější: Rozmyslete důkladně název. Klíčová slova, která používáte v titulu, budou totožná s klíčovými slovy, která používají zaměstnavatelé pro jejich vyhledávání zaměstnanců. Použijte všechna dúležitá, klíčová slova v titulu. Místo "učitel" napište například "učitel, gymnázium, angličtina, matematika". Nadpis oslovuje!
spacer popis
  • Uveďte, jaký druh práce hledáte. Neměli byste si být úplně jistí, jaké místo hledáte, zadejte příklady, co můžete nebo chcete dělat. Například: "Jsem učitel na gymnáziu v předmětech angličtina a matematika. Hledám místo na soukromé a státní škole.". Ale nebuďte až moc obecní. "Já se zajímám o všechna místa" nebo "všechno" dělá dojem, že to nemyslíte vážně.
  • Jako následující popište Vaše kvalifikace. Vaše ukončené vzdělání, bývalá a aktuální pracovní místa, všechny další kvalifikace, které jste dosáhli, aby měli zaměsnavatelé představu o vašem pracovním spektru. Nevynechejte nic.
  • Nakonec nezapomeňte psát o druhu zaměstnání, které hledáte. Napište, jestli chcete pracovat na plný úvazek, částečný úvazek nebo na hodinové bázi. Tyto věci jsou důležité pro zaměstnavatele.
spacer fotografie
Dobrý obrázek je třešeň na dortu. Zvolte portrétovou fotku, která byla udělána před neutrálním pozadím. Obrázek, na kterém se díváte přímo do kamery, působí líp, než na obrázku, na kterém se díváte na jinou stranu. Vždy mějte na paměti: toto není Facebook, jde o to, udělat profesionální dojem.

Držte se těchto jednoduchých kroků, když píšete Váš inzerát a nalezněte Vaše místo ještě rychleji! Hodně úspěchů!

Váš team Gigajob